Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy (ROR) to wygodna forma gromadzenia środków pieniężnych i przeprowadzania rozliczeń gotówkowych oraz bezgotówkowych. Posiadaczem rachunku może być osoba dokonująca stałych miesięcznych wpłat na konto np. pracownik, emeryt, rencista. ROR może być otwarty dla jednej osoby lub współmałżonków. Rachunek ROR jest rachunkiem oprocentowanym. Odsetki naliczane są wg zmiennej stopy procentowej i kapitalizowane co kwartał kalendarzowy.

Do rachunku wydawane są, na życzenie Klienta, karty bankowe VISA Classic Debetowa, naklejka zbliżeniowa VISA payWave  oraz karta własna PBS obsługiwana przez bankomaty należące do PBS w Opolu Lubelskim.W ramach prowadzenia rachunku dostępna jest usługa Internet Banking i SMS Banking.

Opłaty i prowizje za prowadzenie ROR podane są w "Taryfie Opłat i Prowizji Powiatowego Banku Spółdzielczego w Opolu Lubelskim".

Informacje dla dostawców usług (TPP)

Jeśli jesteś certyfikowanym zewnętrznym dostawcą usług (TPP) lub złożyłeś wniosek w KNF o wydanie zezwolenia na świadczenie usług wynikających z dyrektywy PSD2 (AIS, PIS lub CAF), przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny interfejs dostępowy (API). Wszystkie niezbędne informacje, dokumentacja API oraz środowisko testowe znajdują się na naszym portalu dla dewelopera https://psd2-pdev.pbsopolelubelskie.pl

 

ZMIANY W UWIERZYTELNIANIU TRANSAKCJI

Przypominamy, że od stycznia 2021 r. wchodzi w życie zmiana przepisów prawa, która wymusza modyfikację usługi 3D Secure. Obecnie funkcjonująca w Grupie BPS wersja 3D Secure zostanie dostosowana tak, aby spełniać wymogi dotyczące silnego uwierzytelniania transakcji wynikające z Dyrektywy PSD2. W Grupie BPS realizacja wymogu silnego uwierzytelniania będzie polegała na dodaniu, obok dziś funkcjonującego obowiązku podania jednorazowego kodu przesyłanego w formie SMS, drugiego obowiązkowego zabezpieczenia w postaci kodu PIN dedykowanego dla usługi 3D Secure. Zmiana zostanie wdrożona do końca stycznia 2021 r.

W załączeniu instrukcja pokazująca jak Klient powinien nadać kod PIN w portalu KartoSFERA oraz jak wyglądać będzie uwierzytelnienie transakcji w ramach zmienionej usługi 3D Secure.

NADANIE PINU

PRZYKŁAD UWIERZYTELNIANIA

Copyright © 2017 PBS w Opolu Lubelskim.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!